AleKurtki.pl

Aktywne filtry
Sklepy

Damskie, Wełniane

Damskie kurtki i płaszcze to niezastąpione nakrycia wierzchnie na cały rok. W zależności od pogody czy okazji można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Wiąże się to oczywiście z doborem właściwie grubego materiału ze względu na pogodę, kroju oraz koloru. Panie naprawdę mają w czym wybierać. Zarówno płaszcze, jak i kurtki pełnią wiele praktycznych funkcji m.in.: przeciwdeszczową oraz chroniącą przed wiatrem i zimnem. Warto zaopatrzyć się w kilka klasycznych propozycji, które są zawsze na czasie i na pewno sprawdzą się przez kilka sezonów. Do tej grupy należą m.in.: klasyczny trencz, ciepła, puchowa kurtka na zimę czy kurtka jeansowa.
W przypadku wzorów, fasonów i kolorów panie mają naprawdę szeroki wybór kurtek i płaszczy. Większość sieciówek w każdej kolekcji posiada wiele propozycji do wyboru. Jeżeli chodzi o długości to najpopularniejsze są: do bioder (kurtka), do kolan lub do kostek w przypadku płaszczy. Ważne są także materiały, z których wykonywane są te nakrycia wierzchnie. Mogą być zrobione ze skóry (płaszcze, ramoneski), z tworzyw sztucznych (peleryny), ortalionu (lekkie kurtki wiosenne i letnie), z wełny, filcu itp. Taki szeroki wybór można znaleźć nie tylko w sklepach w centrach handlowych, ale także w sklepach online oraz na Allegro.
Wełna jest jednym z najczęściej wykorzystywanych, tradycyjnych materiałów w przemyśle odzieżowym. Posiada szereg zastosowań i potencjalny użytkownik współczesnej mody spotyka ją na każdym kroku. Wełna (w zależności od jej źródła) staje się bazą do stworzenia wielu tkanin takich jak choćby alpaka, moher, kaszmir czy angora. Dzięki swoim właściwościom doskonale nadają się one do produkcji wełnianych kurtek i płaszczy. Wełniane kurtki oraz wełniane płaszcze są jednym z najpopularniejszych okryć wierzchnich na całym świecie. Doskonale utrzymują temperaturę ciała, a także świetnie przepuszczają powietrze, dzięki czemu ludzka skóra oddycha a właściciel kurtki wełnianej czują się niezwykle komfortowo.
Wełniane kurtki oraz wełniane płaszcze występują w dwóch podstawowych wariantach – dla kobiet oraz dla mężczyzn, choć projektanci nie zapominają również o najmłodszych. Panowie, jak zawsze, doceniają przede wszystkim praktyczne zastosowanie wełnianych kurtek: są ciepłe, utrzymują stała temperaturą ciała, utrzymane są zazwyczaj w typowo męskich, ciemnych barwach, dzięki czemu nie trzeba wydawać sporych pieniędzy na czyszczenie. Panie natomiast cenią wełniane kurtki przede wszystkim za bardzo różnorodną stylistykę oferowaną przez rozmaite marki. Wełniane kurtki mogą być krótkie bądź nieco dłuższe, o prostym kroju bądź fantazyjnym kształcie, wiązane paskiem w talii bądź nie.