AleKurtki.pl

Aktywne filtry

Czarne, Pepitka

Czarne kurtki i płaszcze to klasyczny już element garderoby każdej fashionistki, która wciąż chce być na topie. Czerń kurtek i płaszczy nosi znamiona uniwersalizmu i ponadczasowości. Poza tym czarny płaszcz podkreślą lekkość i zwiewność kobiecej sylwetki, a dobrze skrojony fason pozwala uwypuklić (bądź zakamuflować) kobiece kształty. Czarna kurtka również znajduje wiele zastosowań modowych – idealnie wpisuje się w kilkugodzinny wypad za miasto, ale dobrze sprawdzi się jako okrycie wierzchnie na spacer ulicami miasta w wiosenne bądź jesienne popołudnia. Jednym słowem – czarne kurtki i płaszcze to standard, który należy spełniać niezależnie od obowiązujących trendów i mód.
Czarny płaszcz damski może przybierać najrozmaitsze formy i postaci – dla kobiet, które cenią sobie elegancję i ponadczasowy szyk z pewnością dobrym wyborem okaże się czarny prochowiec bądź czarny trencz. Kolor czarny jest zresztą – co warto podkreślić – barwą uniwersalną; doskonale nadaje się jako podstawa do wszelkiego rodzaju wariacji stylizacyjnych. Czarna dyplomatka (jeden z rodzajów płaszczy) świetnie podkreśli swoistą awangardę w wyborach modowych – jest to opcja dla zdecydowanych, stawiających sobie nowe wyzwania kobiet. Każda pani z pewnością doskonale poczuje się w czarnej kurtce, która dzięki swojej niezauważalności sprawi, że drobny nadmiar kilogramów nie będzie zauważalny!
Pepitka, zwana potocznie „psim zębem”, „kurzą stopką” czy też, po prostu, „kratą z pazurem” jest kolejnym geometrycznym nadrukiem, uwielbianym przez branżę modową. Ta czarno – biała kratka wielu osobom kojarzy się z elegancją oraz szykiem rodem z Paryża. Zapewne dzieje się tak dlatego że był niegdyś jednym z ulubionych deseni samej Coco Chanel. Pepitka najlepiej prezentuje się zarówno z mocnymi kolorami, takimi jak żółć czy też kobalt, ale i z odcieniami pastelowymi jak pudrowy róż czy kolor pistacjowy. W takim zestawieniu prezentuje się świeżo i młodzieńczo, jednocześnie nadając stylizacji wytworności. 

Pepitka, jak większość wzorów, ma właściwości deformujące sylwetkę oraz dodające kilogramów. Osoby powyżej rozmiaru M powinny wybierać mniejszy deseń oraz unikać tak zwanego „total look'u” ponieważ nie zadziała to na ich korzyść. Co więcej jest to wzór nawiązujący znaczne do mody retro, a jak wiadomo styl vintage jest od wielu lat bardzo pożądany. Ponadto, pepitka to bardzo klasyczny wzór jeśli chodzi o okrycia wierzchnie. Pojawia się ona na płaszczach jedno oraz dwurzędowych, jesionkach, czy też trenczach. Zazwyczaj jest to deseń wybierany przez kobiety, jednakże odważni mężczyźni również po niego sięgają, dzięki czemu w ich stylizacjach nie 'wieje' nudą. 

Brak następnych produktów.

W wybranej kategorii nie ma żadnych wyników. Poniżej wyświetlane są produkty, które częściowo spełniają kryteria Twojego wyboru.