AleKurtki.pl

Aktywne filtry
Sklepy

Zimowe, Wiatrówka

Kurtki i płaszcze zimowe to najważniejsze nakrycie wierzchnie spośród innych. Ich zadaniem jest głównie ochrona przed mrozem i śniegiem. Ponadto jest to modny dodatek stroju, który powinien sprawiać, że nikt nie przejdzie obojętnie obok takiej stylizacji zimowej. Niezależnie od płci wyróżnić można wiele odmian kurtek i płaszczy. Oczywiście najbardziej charakterystyczne są zapewne ocieplane kurtki puchowe pikowane, ale należy także wymienić wełniane płaszcze. Wśród pań popularnością cieszą się także długie do kostek futra, a także kożuchy. Takie nakrycia wierzchnie bardzo dobrze wyglądają z odpowiednio dobranymi rękawiczkami i czapką na zimę.
Nudne, ciemne kurtki i płaszcze zimowe już dawno odeszły do lamusa. Teraz królują żywe, jasne, a nawet neonowe kolory, które ożywiają zimową stylizacje nie tylko na co dzień, ale też na stoku. W zależności od okazji kurtki i płaszcze mają różne długości. Na co dzień warto wybrać kurtkę lub płaszcz puchowy. Na wieczorne wyjście do teatru czy na kolacje idealnie pasować będzie długie do kostek futro. Zaś dla mężczyzny wełniany, elegancji płaszcz. Na wypady w góry lub weekendowe spacery świetnie sprawdzą się wygodne i lekkie kurtki, które zapewnią odpowiednią ciepłotę ciała, ale nie doprowadzając do przegrzania. 
Wiatrówka to chyba najpopularniejszy i najbardziej rozpowszechniony typ lekkiej sportowej kurtki, noszony równie chętnie przez mężczyzn jak i przez kobiety. Wiatrówki spotkać można w sklepach w bardzo różnych krojach – tym co je łączy jest z pewnością zapięcie na zamek błyskawiczny, stójka (kryjąca często kieszeń na kaptur), pasek ściągający na dole oraz to, że wykonane są zazwyczaj z lekkich, syntetycznych materiałów (ortalion, poliester itd.). Kupując kurtkę wiatrówkę warto zwrócić uwagę właśnie na materiał i jego przepuszczalność oraz wodoszczelność. Dobra kurtka tego typu bowiem z jednej strony powinna chronić przed wiatrem, z drugiej zaś dawać gwarancję, że nawet przy intensywnym wysiłku nie dojdzie do przegrzania organizmu.    

Wiatrówka to kurtka, która najlepiej sprawdzi się podczas wyjazdu turystycznego, wyprawy w góry czy wycieczki rowerowej. Dobra wiatrówka – a w sklepach niestety znaleźć można nie tylko takie – to kurtka niezwykle praktyczna. Posiada sporo kieszeni, jest lekka i po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Skutecznie chroni przed nagłymi zmianami pogody. Kurtkę tego typu nosić można również w mieście. Komponować należy ten fason ze spodniami, np. przylegającymi jeansami i butami na płaskiej podeszwie. Warto pamiętać, że w mieście kurteczka wiatrówka będzie dobrze wyglądała w kompozycji z odzieżą sportową i raczej w mniej zobowiązujących sytuacjach – spacer, zakupy w pobliskim sklepiku itd. Na inne okoliczności koniecznie wybieramy coś odrobinę bardziej szykownego.    

Brak następnych produktów.

W wybranej kategorii nie ma żadnych wyników. Poniżej wyświetlane są produkty, które częściowo spełniają kryteria Twojego wyboru.