AleKurtki.pl

Aktywne filtry
Sklepy

Płaszcze, Khaki

Płaszcz jest nakryciem wierzchnim, różniącym się od kurtki przede wszystkim długością. Jest znacznie dłuższy niż kurtka, ale spełnia podobne funkcje. Jest wiele klasycznych modeli, które niezależnie od trendów czy sezonów się nie starzeją. Do nich zaliczyć można: nienaganny trencz czy prochowiec, które idealnie sprawdzą się wiosną praz jesienią. Podobnie, jak w przypadku kurtki, płaszcz można nosić w każdą pogodę o każdej porze roku. Jednak jest znacznie bardziej elegancki, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dlatego z pewnością dobrze sprawdzi się na każdą okazję zobowiązującą do odpowiedniej stylizacji np. wyjście do teatru.
W szafie każdej kobiety i mężczyzny zdecydowanie powinien pojawić się płaszcz w tej klasycznej odsłonie. Klasyczny trencz nie tylko nada się na elegancką okazję, ale również ochroni przed zimnem, deszczem czy wiatrem. Płaszcze robione są z rozmaitych materiałów: począwszy od bawełny, wełny, filcu, skóry czy po prostu z tworzywa sztucznego jako płaszcz przeciwdeszczowy. Jednak najbardziej klasyczną pozycję wśród tego rodzaju okrycia wierzchniego, zajmują ponadczasowe płaszcze Burberry. Charakteryzuje je klasyczny, angielski styl, który nadaje szyku każdej damskiej i męskiej stylizacji.
Kurtki i płaszcze khaki od wielu lat biją rekordy popularności wśród kobiet i mężczyzn. Panowie cenią sobie kolor khaki, ponieważ jest w pewien sposób „wycofany” – nie rzuca się w oczy i nie przykuwa uwagi na zatłoczonych, miejskich ulicach. Panie z kolei doceniają kurtki i płaszcze khaki za ich militarny sznyt – z pewnością kurtki i płaszcze utrzymanie w tym tonie skierowane są do kobiet znających swoje mocne strony, odważnych i bezkompromisowych. Najczęściej damskie kurtki khaki posiadają kaptur, który zostaje wykończony materiałem imitującym zwierzęce futro. W ten sposób stylizacja, w której centrum znajduje się kurtka khaki nabiera drapieżnego a zarazem bardzo kobiecego charakteru.
Khaki to kolor, który bezpośrednio kojarzy się ze sferą militarną. Zresztą jego pierwotne zastosowanie to właśnie kamuflaż – służył jako kolor ochronny mundurów wojskowych. Obecnie kurtki khaki odcinają się od swojego rodowodu i kształtują współczesną modę – damską i męską. Kurtki i płaszcze khaki dla pań dostępne są w wielu fasonach – na uwagę zasługują przede wszystkim stylizowane na mundury wojskowe płaszcze khaki – dwurzędowe trencze bądź prochowce. Idealnym dodatkiem do takich płaszczy staje się jasnobrązowy bądź beżowy skórzany pasek, które świetnie współgra z całością. Kurtki khaki to również doskonałe okrycie wierzchnie na cieplejsze dni – chronią przed wiatrem oraz często spotykanym, letnim, przelotnym deszczem.

Brak następnych produktów.

W wybranej kategorii nie ma żadnych wyników. Poniżej wyświetlane są produkty, które częściowo spełniają kryteria Twojego wyboru.